Vi på Färna

Färna Herrgård

Tel: 0222-281 90
Mail: bokning@farnaherrgard.se

Wenche Engström

VD
+46 (0)70-306 02 66
wenche@farnaherrgard.se

Fredrik Bertlin

Hotellchef
+46 (0)70-306 09 93
fredrik@farnaherrgard.se

Inga-Lena Eriksson

Kökschef & Chefssommelier
+46 (0)70-680 92 99
inga-lena.eriksson@farnaherrgard.se

Sofia Granlund

Försäljning & Marknadschef
+46(0)70-680 92 66
sofia.granlund@farnaherrgard.se

Gäller det annonsering maila helst ditt ärende

Josefine Karlsson

Spachef
+46(0)73-035 31 50
josefine.karlsson@farnaherrgard.se

Kristina Manner

Husfru
+46(0)70-299 46 90
husfru@farnaherrgard.se

Öppettider

Måndag – Söndag

Under vissa helgdagar håller vi stängt håll er uppdaterade här.

 

Mån–lör kl. 07.30–18.00 & söndag kl. 07.30–13.00.

 

 

Mån–lör kl. 08.00–16.00

 

Incheckning alla dagar på ert rum från kl. 15.00

Det går bra att boka spa och behandlingar innan 15.00 för den som önskar komma tidigare.

kl. 11.00 alla dagar (söndag kl. 12.00)

Mån-fre kl. 07.00–10.00
Lör-sön kl. 07.30–10.30

Afternoon tea fredag kl. 15.00–17.00
Afternoon tea lördag kl. 12.00–16.00
Lunch kl. 11.30–13.00 (ankomst)
Middag kl. 17.30–21.00 (ankomst)

 

Förboka för säkerhets skull era måltider på bokning@farnaherrgard.se
alt ring 0222-281 90.

 

Måndag kl 12.30–19.00 
Tisdag-torsdag kl. 09.00–19.00
Fredag-lördag kl. 09.00–20.00 (lördag kl. 12.30 endast boendegäster)
Söndag kl. 09.00–14.00

 

Måndagar 12.30-19.00 

Tisdag – Lördag 06.30–19.00
Söndagar 07.00–14.00

*Fram till kl 09.00 Tisdag till Söndag finner ni entré till gym en trappa ner från spa

Vår hemsida uppdateras kontinuerligt och vi behöver reservera oss för ändringar.

Kontakta Färna Herrgård 

Färna Herrgård 1, 739 70 Skinnskatteberg
Tel: 0222-281 90
Mail: bokning@farnaherrgard.se