Vi på Färna

Färna Herrgård

Tel: 0222-281 90
Mail: bokning@farnaherrgard.se

Wenche Engström

VD
+46 (0)70-306 02 66
wenche@farnaherrgard.se

Fredrik Bertlin

Hotellchef
+46 (0)70-306 09 93
fredrik@farnaherrgard.se

Inga-Lena Eriksson

Kökschef & Chefssommelier
+46 (0)70-680 92 99
inga-lena.eriksson@farnaherrgard.se

Suzanne Jonsson

Marknadschef
+46 (0)70-680 92 66
suzanne.jonsson@farnaherrgard.se

Josefine Karlsson

Spachef
+46(0)73-035 31 50
josefine.karlsson@farnaherrgard.se

Kristina Manner

Husfru
+46(0)70-744 45 96
husfru@farnaherrgard.se

Öppettider

Måndag – Söndag

Mån–lör kl. 08.00–18.00 & söndag kl. 08.00–13.00

Mån–lör kl. 08.00–16.00

Incheckning alla dagar från kl. 15.00

kl. 11.00 alla dagar (söndag kl. 12.00)

Mån-fre kl. 07.00–10.00
Lör-sön kl. 07.30–10.30

Afternoon tea fredag kl. 15.00–17.00
Afternoon tea lördag kl. 12.00–16.00
Lunch kl. 11.30–13.00 (ankomst)
Middag kl. 17.30–21.00 (ankomst)

Måndag kl 12.30–19.00
Tisdag-torsdag kl. 09.00–19.00
Fredag-lördag kl. 09.00–20.00 (lördag kl. 12.30 endast boendegäster)
Söndag kl. 09.00–13.00

Måndag-lördag kl. 06.30–19.00
Söndag kl. 07.00–13.00

Vår hemsida uppdateras kontinuerligt och vi behöver reservera oss för ändringar.

Kontakta Färna Herrgård 

Färna Herrgård 1, 739 70 Skinnskatteberg
Tel: 0222-281 90
Mail: bokning@farnaherrgard.se